Software pre sonary, software na prehravanie sonarovych nahravok

Na to aby ste mohli plnohodnotne využiť nahrávky zo sonaru je dobrým doplnkom software SonarViewer.
Prístroje novej generácie pre rybárov. Áno tak sa jednoznačne dajú nazvať sonary s nahrávaním. Princíp je taký istý ako u digitálnych kamier. Obraz je reálny záznam z podvodnej hladiny a "zvuk" takéhoto záznamu je zaznamenaná teplota, hĺbka vody, rýchlosť člna, čas, dátum, presná GPS pozícia,...
Sonary s GPS a nahrávaním:
zobrazenia na obrazovke (štruktúra a reliéf dna, ryby, teplota, hĺbka, riasy,…a prejdené trasy so zapnutým GPS) je možné
veľmi jednoduchým spôsobom nahrať na pamäťové karty
sonaru a znovu kedykoľvek prehrať. V zázname sa zachová presná GPS pozícia, čo umožní porovnanie všetkých údajov v čase. Čiernobiely záznam je možné prehrať priamo v sonare, alebo plnofarebne napríklad na veľkej obrazovke počítača. Rybári sa odjakživa snažia nahliadnuť pod vodnú hladinu, zistiť kde sa ryby zdržujú, ako sa správajú v jednotlivých ročných obdobiach a v rôznom počasí. Vytváraním záznamov pod hladinou a ich opakovaním prehrávaním si priblížime život rýb čo nám doteraz nebolo umožnené.

Použitím sonarov s GPS a nahrávaním sa nám otvárajú dvere do sveta rýb, pre klasického rybára dosiaľ neznámeho. Vytvorené záznamy môžete poslať prostredníctvom internetu, alebo na CD/DVD svojím zmámim a priateľom, ktorí sa pomocou nej môžu jednoducho orientovať na Vami zmapovanej lokalite. Ušetríte im veľa času potrebného na skúmanie reliéfu dna, prekážok, množstva rýb ako aj teploty vody. Ako v iných oblastiach, tak aj v rybárstve sa presadzuje okrídlená veta: "Odhaľme nepoznané"!.
Určite je pre rybára obrovským zážitkom, keď vidí na sonare nástrahu, po vyvábení útočiaceho sumca, ktorý sa priblíži k nástrahe a zaberie. To všetko si môžete nahrať podobne ako dobrý film v televízii. Nie je problém kedykoľvek sa vrátiť k vašej NAJ rybačke s vašimi kamarátmi a známymi rybármi aj nerybármi. 

NA STIAHNUTIE ZDARMA: software Sonar Viewer - na prehrávanie 2D / 3D nahravok v PC

A čo dodať na záver? Už polstoročie stojí spoločnosť Lowrance Elektronics, Inc. na čele všetkých výrobcov sonarov.  V roku 1957 uviedol LOWRANCE prvé sonary určené pre športový rybolov, ktoré boli schopné samostatne lokalizovať ryby. Od tohto času táto spoločnosť postupne vylepšuje sonary, rozširuje možnosti vyhľadávania rýb podporené novými funkciami, jednoduchou obsluhou, automatickým nastavovaním, väčším výkonom, veľkým rozlíšením obrazovky a mnohým iným. Týmto sa stávajú tieto špičkové zariadenia veľmi atraktívne pre športových rybárov, ktorým umožňujú prežívať viac vzrušujúcich chvíľ pri love. Pomocou funkcie nahrávania si môžete vzrušujúce chvíle zopakovať aj doma.
Viac na www.sports.sk; , alebo na tel.č.: 033 778 2424


 

Navrch stránky